cPanel

cPanel ile nasıl yedek yüklenir?

cPanel ile yedek yüklemek için öncelikle, cpanel.siteadresi, siteadresi:2082, siteadresi/cpanel seçeneklerinden herhangi birisi ile panele erişim yapmalısınız. Sonrasında ise, Files kategorisi altında bulunan Backup wizard ( yedekleme siharbazı ) aracılığı ile aşağıdaki adımları takip ederek cPanel ile yedek yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Backup wizard ( Yedekleme sihirbazı) ‘na girdiğinizde 3 adım ilerlemeniz istenecektir. Bu adımlar Back Up or Restore, Geri yükleme tipi ve Geri yükle adımlarıdır.

Back Up or Restore : Yedek mi almak istiyorsunuz yoksa, yedek yüklemek mi istiyorsunuz? Yedek yüklemek için, Geri yükle seçeneğini seçerek ilerlemelisiniz.

Geri yükleme tipi seç : Tam yedek yüklemek için bu adımda Giriş Dizini seçeneğini seçerek ilerlemelisiniz.

Geri Yükle : Bu adımda, daha önce almış olduğunuz tar.gz uzantılı tam yedek dosyasını seçmeniz istenecektir. Dosyayı seç butonuna tıklayarak veya dosyanızı bu butonun üzerine sürükle bırak yöntemi ile hedef dosyayı göstermeniz gerekecektir.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Yükle butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz

Sitenizin yedeğini almanız, yaşanabilecek herhangi bir soruna karşı alınabilecek en sağlıklı ve en doğru önlemdir. cPanel kullanıyorsanız sitenizin yedeğini almanız oldukça basit bir işlemdir. Buraya tıklayarak cPanel üzerinde nasıl yedek alındığını inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir