Tekno Gündem

Webmasterların hayatını kolaylaştıran web siteleri

Bazı web siteleri vardır ki hayatımızı kolaylaştırır. Webmasterların hayatını kolaylaştıran web siteleri başlığı altında web dünyası için işlerinizi kolaylaştıracak bazı siteleri listeledim. Faydalı olmasını umarım. Sizlerin bilgisi dahilinde olan ve hayatınızı kolaylaştıran farklı adresler var ise yorumlarda belirtmenizi ve bu listeyi birlikte geliştirmeyi isterim.

SecurityTrails

securitytrails.com alan adınızın alındığı günden bu yana hangi DNS Kayıtlarına yönlendirildiğini ve bu kayıtları ne kadar süre kullandığını göstermektedir.

Mail Tester

mail-tester.com alan adınıza bağlı e-posta adreslerinden gönderilen mailler için spam değerlendirmesi yapar ve size buna istinaden bazı sonuçlar gösterir. Gönderilen maillerinizin spam olarak algılanmaması için bu aracı kullanabilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.

VirusTotal

virustotal.com web siteniz ve dosyalarınız için virüs analizi yapar.

İnto DNS

intodns.com alan adınızın mevcut NS Adreslerini, MX Kaydını ve www A kaydını gösterir ve bu kayıtların yapılandırması ile ilgili kontroller sağlar.

DNSbil

dnsbil.com alan adınızın mevcut NS ve DNS Adreslerini daha sade şekilde gösterir.

MxToolBox

mxtoolbox.com bir çok işlevi olmak ile birlikte genelde IP Adresinizde veya domain için blacklist durumunu kontrol etmek için kullanılabilir.

SSL Shopper

sslshopper.com bir web sitesinde kurulu olan SSL Sertifikasının kurulum doğruluğu ve kalan gün sayısını öğrenilmesi için kullanılabilir. Ayrıca, SSL Sertifikası kurulmadan önce CSR doğruluğu, SSL Sertifikası alındıktan sonras .CRT ve KEY eşleşmesi vb işlemler için kullanılabilir.

Ripe NCC

ripe.net IP Adresinin hangi firmaya ait olduğunu gösterir.

DNS Checker

dnschecker.org bir web sitesinin bölgelere göre erişebilirlik durumunu göstermektedir.

Pingdom

tools.pingdom.com web sitenizde ki yavaşlıkları ve bu yavaşlığa sebebiyet veren faktörleri göstermekte ve yapabileceğiniz iyileştirmeleri size sunan bir araçtır.

PageSpeed Insights

developers.google.com tıpkı pingdom gibi web sitenizde ki yavaşlıkları ve bu yavaşlığa sebebiyet veren faktörleri gösteren google tarafından tasarlanmış bir araçtır.

SEO Analiz

wmaraci.com/seo-analiz web sitelerinin google sıralamasında daha ön sayfalarda gözükmesi için yapılması gereken seo çalışmalarının ne kadar başarılı olduğunu gösteren ve puanlama yapan başarılı bir araçtır. WM Aracı seo analizi web sitenizin seo puanlamasını size gösterir ve yapmanız gereken iyileştirmeleri size sunar.

Alexa

alexa.com web sitenizin dünya ve ülke sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir. Ayrıca, web sitenize en çok hangi kelimelerden ziyaretçi geldiğini de gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir