WordPress

Wp-admin 24 Saat hatası nasıl çözülür?

WordPress admin paneline giriş yapmak isterken fazla sayıda yanlış bilgiler ile giriş denemesi yapıldığında 24 saat boyunca girişin yasaklanmış olduğunu görüyorsanız, brute-force ataklarını önlemek amacı ile kullanılan limit_login_attempts_reloaded eklentisinin ayarlarına maruz kalıyorsunuz demektir. Bu hata için 24 saat beklemenize gerek yok.

Wp-admin 24 saat hatası nasıl çözülür?
Wp-admin 24 saat hatası nasıl çözülür?

Wp-admin 24 saat hatası için bahsi geçen limit_login_attempts_reloaded eklentisini pasif duruma getirmeniz yeterli olacaktır. Tabi hemen admin paneline giremiyoruz. Eklentiyi nasıl pasif duruma getireceğiz diye bir soru gelebilir. Admin paneline giremediğiniz durumlarda dosya içeriğiniz ile eklentileri pasif duruma getirebilirsiniz. Bunun için FileZilla ile FTP Bağlantısı yaptıktan sonra, public_html > wp-content > plugins adımlarını takip edin ve ardından limit_login_attempts_reloaded eklentisini bularak adını değiştirin. Böylelikle eklentiyi pasif duruma getirebilir ve sorunu çözebilirsiniz.

FileZilla ile bağlantı yapmayı ve dosya yönetimi hakkında sorun yaşıyorsanız FileZilla ( FTP ) Kullanım rehberi başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, brute-force ataklarını engellemek için bu eklenti yerine WordPress sitenizi tamamen güvenli hale getirecek iThemes Security eklentisini kullanmanızı öneririm. iThemes Security eklentisini kullanmak isterseniz aşağıdaki adresten iThemes Security eklentisi ayarlarına göz atabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir